Havalandırmalı soyunma dolapları son dönemlerde tercih edilen dolap çeşitleri arasında bulunur. Kullanım kolaylığı sağlaması ve özellikleri ile dikkat çeken dolaplar insanlar tarafından merak ediliyor. Bu nedenle Orçelik bünyesinde üretilen havalandırmalı soyunma dolabının ne olduğu ve ne işlere yaradığı ile ilgili konulara açıklık getireceğiz.

Havalandırmalı Soyunma Dolabı Nedir?

Kişisel eşyaların koyulması için hazırlanmış olan soyunma dolaplarının havalandırma özellikli türlerine havalandırmalı soyunma dolabı ismi verilir. Bu dolapların en önemli özelliği havalandırmanın olması ve bu sayede içerisine koyulan eşyaların havasızlık kaynaklı sorunlar yaşamasını engellemesidir. Böylelikle uzun veya kısa süreli muhafaza işlemleri gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Havalandırmalı dolapların montaj işleminin kolay yapılması sayesinde kurumlar ve iş yerlerinde kullanılması mümkündür. Özellikle ortak kullanım alanı bulunduran iş yerlerinde kullanılırlar. Farklı modellerde bulunan bu dolaplar isteğe göre sipariş edilebilirler.

Havalandırmalı Soyunma Dolabı Ne İşe Yarar?

Havalandırmalı soyunma dolabı eşyaların saklanması işine yarar. Örneğin bir spor salonuna gelen kişiler üzerlerinde bulunan kıyafetleri spor kıyafetleriyle değiştirip spor süresince dolapta kalmasını sağlayabilirler. Böylelikle eşyalarını koyacak yer bulma arayışından kurtulurlar.

Havalandırma sistemine sahip şekilde hazırlanan dolaplarda kıyafetlerin yanı sıra ayakkabı, çanta, iş kıyafeti, forma, kişisel temizlik ve spor malzemelerinin bulunması mümkündür. Böylelikle sürekli taşıma işleminden kurtuluş sağlanmış olur.

Havalandırmalı Soyunma Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Orçelik tarafından üretilen havalandırmalı soyunma dolaplarının özellikleri dikkat çekici ve ayırt edicidir. Ayrıca kullanım alanına bağlı olarak tasarlanmış farklı türleri vardır. Orçelik adını taşıyan havalandırmalı soyunma dolaplarının genel özellikleri şunlardır;

  • Eşyaların kapalı ortamda zarar görmemesini sağlamak için havalandırma ızgaralı olarak üretilirler.
  • Orçelik tarafından 4 kişilik ve 2 kişilik modelleri üretilir.
  • 0.7 mm kalınlıktaki sac kullanılarak üretilirler.
  • Sacların üzeri elektrostatik boya toz halinde kullanılarak hazırlanırlar.
  • Dolaplar 2 yıl garantili olarak satışa sunulurlar.
  • Sac malzemeden üretilen dolapların ayak kısımları ise plastik malzeme olarak tercih edilir.
  • Dolaplarda etiket bölümleri ve askılar bulunur. Böylelikle eşyaların düzenli şekilde yerleştirilmesi sağlanır.

Firmamız tarafından üretilen ve bu özellikleri bulunduran dolapların gök mavisi, açık gri ve güvercin mavisi gibi renk seçenekleri vardır. Bu renklerde kullanım alanına uygun olanı seçilerek sipariş edilir.

Havalandırmalı Soyunma Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Havalandırma ızgaralı olarak tasarlanan soyunma dolaplarının kullanım alanının geniş olduğu görülür. Eşyaların güvenle korunması için tercih edilen bu dolaplar başlıca şu alanlarda kullanımdadır; Fabrika, spor salonu, iş yeri, yüzme havuzu ve okullardır. Bu alanlarda dolapları kullanacak kişi sayısına uygun adetlerde dolap siparişinin verilmesi gerekir.

Havalandırmalı Soyunma Dolabı Kilitli Olur Mu?

Orçelik bünyesinde satışa sunulan havalandırmalı soyunma dolaplarında kilit sistemi bulunur. Böylelikle eşyaların koyulmasının ardından kilitlenerek belirli sürede dolapta eşyaların kalması sağlanır. Kişiler işleri bittiklerinde veya çalışmaya başladıklarında kişisel eşyalarını kilitleri açarak alırlar.

Havalandırmalı dolaplarda iki farklı kilit sistemi belirlenmiştir. Bunlar asma kilit sistemi ve anahtar kilit sistemidir. Dolapta hangi sistemin olacağı kişiler tarafından belirlenir.

Havalandırmalı Soyunma Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Okul, fabrika ve diğer iş yerlerinde havalandırmalı soyunma dolabını kullanmayı düşünen kişilerin dolap seçimi yaparken dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bunlardan ilki dolabın kaliteli malzemeden yapıldığına emin olmaktır. Dayanıklı ve garantili ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca dolabın taşıyacağı yük öğrenilmeli ve koyulacak eşyaların yüküne uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Bunların dışında soyunma dolaplarının havalandırma sistemi hakkında bilgi alınmalı ve verimli kullanım sağlanmalıdır.

Havalandırmalı soyunma dolabı seçerken kullanım özellikleri dikkate alınmalıdır. Kolay açılıp kapanan ve kilit sistemini bulunduran dolaplar kişilerin rahatlıkla kullanabileceği dolaplar arasındadır.