Belgelerini uzun süre saklamak ve ihtiyaç duyulduğunda kolayca erişim sağlamak isteyen kurumlar, kuruluşlar, işletmeler birimleri dahilinde arşivlerler oluştururlar.

Arşivlerde kullanılan sistemler uzun süre belgeleri güvenle saklayabilecek özellikte olmalı ve yer gereksinimlerini mümkün olduğu kadar karşılamalıdır.

Kompakt arşivleme sistemleri belgeler için yeterli derece güvenlik oluştururken, aynı zamanda da raylı sistemi sayesinde daha fazla yer gereksinimlerini karşılar. Kompakt arşiv sistemleri, hukuk büroları, adli kurumlar, kütüphaneler, eğitim kurumları gibi birçok alanda kullanıma uygundur.

Kompakt Arşiv Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Arşivler belgeleri, klasörleri uzun süre saklamak için oluşturulan özel alanlardır. Bu ortamlarda genellikle belgeler belirli bir yöntemle tasnif edilir ve uzun süre bu ortamda kalır. Gerektiği zamanda tekrar belgeler arşivden çıkartılarak gerekli bilgilere ulaşım sağlanır. Klasik yöntemler kullanıldığında belgeler ortamın olumsuz etkilerinden korunamaz.

Kompakt arşiv sistemlerinde belgeler ortam olumsuzluklarından daha az etkilenir ve tekrardan bilgilere erişilebilir. Yerden tasarruf sağlayan bu sistemle depolama kapasitesi üst düzeye çıkarılır. Orçelik kompakt arşiv sistemleri uzun yıllar zor koşullarda kullanılabilir standartlarda üretilmiştir.

Raylı sistemi sayesinde arşivlerde kullanılabileceği gibi, çalışma ortamlarında da günlük kullanımlara uygundur. Özel tasarımları sayesinde bulunduğu ortama da kolayca uyum sağlayabilir.

Raylı sistemde 2 mm kalınlığında sac malzeme kullanılmıştır. Bu durum dayanıklılığını arttırırken, çarpışma konumlarında lastik conta kullanılmıştır. Bu da konforlu kullanım imkanı sağlar. Ayrıca bu contalar sayesinde belgeler tozdan etkilenmez.

Kompakt Arşiv Sistemleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kompak arşiv sistemi seçerken, sistemde kullanılan malzemelerin uzun yıllar dayanabilmesi, gerektiğinde eklemeler yapılabilmesi, satış sonrası müşteri gereksinimlerinin karşılanabilmesi gerekir.

Orçelik kompakt arşiv sistemlerinde kaliteli malzemeler kullanılmıştı. Bu sayede arşivlerin genel ihtiyaçlarını karşılarken, aynı zamanda da raylı sistemi sayesinde doküman ve dosya yönetiminde verimliliği sağlar. Sistemin müşteri tercihine göre özelleştirilebilir olması avantajları arasında sayılır. Kompakt arşiv sistemlerinin güvenli satışını sağlayan Orçelik, satış sonrası müşterilerin ek arşiv sistemi gereksinimlerini de cevap verebilecek yeterliliktedir.

Kompakt Arşiv Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kompakt arşiv sistemleri, güvenli belge arşivlemek isteyen tüm kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sistem yoğun olarak;

  • Noterler,
  • Adliyeler,
  • Sağlık birimleri,
  • Eğitim birimleri,
  • Devlet arşivleri,
  • Milli kütüphaneler,
  • Milli saraylar,
  • Belge arşivlemeye ihtiyaç duyan özel işletmeler,

Gibi ortamlarda kullanılır.

Kompakt Arşiv Sistemi Nedir?

Özel belgeleri ve eşyaları depolamak, saklamak, ihtiyaç duyulduğunda tekrardan erişebilmek için oluşturulmuş özel sisteme, kompakt arşiv sistemi ismi verilir. Müşteri tercihine göre kapaklı veya kapaksız olabilir. Kullanılacak ortama veya evrak yoğunluğuna göre, tekli sistem olabileceği gibi çoklu sistemde olabilir. Bu sistemde amaç, belgelerin ve eşyaların organize bir şekilde korunması, saklanmasıdır. Ayrıca ortamdan maksimum düzeyde faydalanılması amaçlanır.

Kompakt Arşiv Sistemi Çeşitleri

Ofis malzemelerinde garantili üretim ve satış gerçekleştiren Orçelik, kompakt arşiv sistemi üretiminde ve satışında da kaliteli ürünler sunar. İkili, tekli, üçlü, dörtlü kompakt arşiv ürünlerinde A1 kalitede saç kullanılmış olup, alüminyum raylı sisteme sahip ahşap panelli sistemlerde ürün çeşitleri arasında yer alır.

Döner ve açılır kilit sistemi ile dosyalara kolayca erişim sağlanabilirken, aynı zamanda da güvenli kilit sistemi oluşturulmuştur. Kapalı sistemlerde dosyalara yetkisiz kişilerin erişim olanağı bulunmaz.

Kompakt Arşiv Sisteminin Fiyatları

Orçelik kompakt arşiv sistemleri geniş ürün yelpazesine sahiptir. Müşterilerin tüm güvenli arşivleme ihtiyaçlarını karşılayan ürünler, satış sonrası 2 yıl garanti kapsamındadır. Ürün seçeneklerine ve müşteri tercihlerine göre oluşturulan farklı renk seçeneklerine göre fiyatlar değişiklik gösterir.